Popüler
Harika Kanatlar
Harika Kanatlar
Niloya
Niloya
Maşa ile Koca Ayı
Maşa ile Koca Ayı
Uğur Böceği ile Kara Kedi
Uğur Böceği ile Kara Kedi

Kanallar

TRT Çocuk

Bilgilendirme

TRT Çocuk kanalı çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimine paralel olarak olumlu etkiler sunan yayınları izleyiciyle buluşturmaktadır. 3 ile 12 yaş grubuna hitap eden yapımlarda fiziksel ve bilişsel gelişime değer katacak öğeler yer almaktadır. TRT Çocuk bilimsel ve teknoloji içerikli konularda da gelişim çağındaki çocukların farkındalık kazanmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle uygun içerik üretme noktasında oldukça titiz davranmaktadır. Çocuklar için her platformda içerik sunan kanal farklı bakış açıları ile eleştirel düşünmeye teşvik etmektedir. TRT Çocuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın temel felsefesine uygun içerikler üreterek eğlence ile eğimi bir arada tutan yapımlara imza atmaktadır. Çocukların yaş gruplarına göre olumlu etkiler sunan ve gelişimi destekleyen içeriklerin tamamı pedagog onayından geçmektedir. Kanal tüm yayınlarını kaliteli yayın ilkesine göre hazırlayarak sunmaktadır.

TRT Çocuk programları

TRT Çocuk birbirinden farklı formatta eğlenceli çizgi film ve çocuk programını izleyicisiyle buluşturmaktadır. Çocuklar tarafından severek takip edilen programlara örnek vermek gerekirse:

  • 3-5 yaş gurubu; Ari Maya, Elif’in Düşleri, Kuzucuk, Mutlu Oyuncak Dükkanı, Pepe
  • 6-8 yaş grubu; Rafadan Tayfa, Kötebekgiller, İbi, Heidi, Vikingler, Harika Kanatlar, Canım Kardeşim
  • 9-11 yaş grubu; Dede Korkut Hikayeleri, Maysa ve Bulut, Barbaros, Bulmaca Kulesi, Haberin Olsun, Pak ile Pırpır, Cille, Keloğlan Masalları
  • 12 yaş ve üzeri; Yarışçı, Rüzgar Gülü, Emiray

Belirtilen tüm programlar yaş gruplarına göre hazırlanarak izleyicisine sunulmaktadır. Çocukların herhangi bir şekilde olumsuz etki altında kalmamaları noktasında özenle yayın yapan TRT Çocuk kanalı kaliteli yayın ilkesi kurallarına uygun programlar hazırlamaktadır.