Popüler
Harika Kanatlar
Harika Kanatlar
Niloya
Niloya
Maşa ile Koca Ayı
Maşa ile Koca Ayı
Uğur Böceği ile Kara Kedi
Uğur Böceği ile Kara Kedi

Pırıl - Simetrinin Gizemi

15:361503 görüntülenme

Dersler biter ve öğrenciler evlerine gitmek için okuldan ayrılmaya hazırlanırlar. Ancak öğretmen, sınıf dağılmadan önce bir sonraki gün için öğrencilerinde okula patates baskısı getirmelerini rica eder. UFak öğrenciler daha önce böyle bir şey duymadıkları için çok şaşırırlar.

Şaşırmış bir şekilde öğretmenlerine bakan öğrenciler bu isteğinin ne olduğunu öğrenmek isterler. Ancak öğretmen hem sürpriz olması için hem de öğrencilerin heyecanlarının artması için "patates baskısı"nın ne anlama geldiğini öğrencilerine açıklamaz ve bunun için aile bireylerinden destek alabileceklerini belirtir.

Pırıl heyecanlı bir şekilde eve gider ve hemen annesine durumu anlatır. Pırıl patates baskısının satılan bir ürün olduğunu düşünür. Annesi bunu gülerek karşılar ve mutfakta eline bir patates alır ve çiçek deseni şekilde bir patates baskısı ortaya çıkarır. Annesi Pırıl'a bunun çok eğlenceli bir aktivite olduğunu ve kendisinin de öğrencilik zamanlarında derslerde yaptığını anlatır, bunu duyan Pırıl çok heyecanlanır ve biran önce yarın olmasını ve patates baskısıyla birlikte okula gitmenin hayalini kurar.

Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak ister misin?
Yorumlar