Popüler
Harika Kanatlar
Harika Kanatlar
Niloya
Niloya
Maşa ile Koca Ayı
Maşa ile Koca Ayı
Uğur Böceği ile Kara Kedi
Uğur Böceği ile Kara Kedi

Pırıl - Efe Ders Çalışıyor

14:501702 görüntülenme

Efe sınıfın haylaz öğrencilerinden bir tanesidir. Derslerine pek çalışmaz ve oyun oynamayı çok sever. Öğretmen, öğrencilerine sınavta yaptıkları hataları da görebilsinler diyerek, sınav kağıtlarını dağıtır. Bu sırada Efe'nin yanına gelir ve bir daha ki sınavından minimum 70 puan alması gerektiğini söyler.

Efe bu duruma üzülür ve hemen bir sonraki sınav için çalışmak ister ancak derslerle ilgili olmadığı için ne yapacağını bilemez. Bu konuda arkadaşları devreye girer ve Efe'ye ders çalışmak konusunda yardımcı olmak isterler.

Efe, futbolu çok sever, arkadaşları da bunu kullanarak Efe'yi çağırırlar. Efe'nin ders çalışmak için çağrıldığında gelmeyeceğinden emin oldukları için böyle bir yola başvurur arkadaşları. Efe, futbol oynayacaklarını düşünerek koşarak gelir. Ancak arkadaşlarının onu ders çalıştırmak için çağırdıklarını öğrenince çok üzülür ve onları istemeden ve üzgün bir şekilde dinler.

Pırıl ve arkadaşları Efe'ye futboldaki kale ve çizgilerle, matematik öğretmeye başlarlar. Bir süre sonra Efe daha fazla dayanamaz ve bir bahane üretip, oradan uzaklaşır. Diğer arkadaş grubu da Efe'yi ders çalışmaya ikna edebilmek için farklı brir yol dener. Baalım bu sefer arkadaşları Efe'yi ders çalışmaya ikna edebilecekler mi?

Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak ister misin?
Yorumlar