Popüler
Harika Kanatlar
Harika Kanatlar
Niloya
Niloya
Maşa ile Koca Ayı
Maşa ile Koca Ayı
Uğur Böceği ile Kara Kedi
Uğur Böceği ile Kara Kedi

Emiray - 9. Bölüm

12:521647 görüntülenme

Emiray, Karaca ve Özge üzerlerine doğru gelen devden sarmaşıkların devi sarması ile kurtulurlar. Ancak uçurumun dibinde olduklarından aşağıya doğru yuvarlanırlar. Akşam olur. Karaca ve Özge’nin annesi çok telaşlanmıştır. Çocuklara Karaca ve Özge’nin nerede olduğunu sorar. Onlarda bilmediklerini ama köyün dışında işleri olduğunu söylediklerini anlatır.

Bu arada devlere yardım edeceğini söyleyen iki adam da devlere yemek verip onları oyalamak isterler. Bu adamların farklı bir planı vardır.

Havanın kararması ile daha da telaşlanan köylüler ile birlikte çocukları aramaya koyulur. Bu arada Emiray uyanmış, etrafta ateş böcekleri ile karşılaşmıştır. Özge ve Karaca’da yanına düşmüş yatıyordur. Onları da uyandırır. Etraflarında çok güzel meyve ağaçlarının olduğunu görürler. Meyve koparıp koparmamaktan çekinirler. Çünkü fısıldayan ormanın ihtiyaçlarından fazla şey aldıklarında onlara zarar vereceğini düşünürler. Sonra bir meyve koparırlar ve bir şey olmadığını görürler. Köylülere de yetecek kadar bir miktar meyve toplarlar. Artık köye dönmen vaktinin geldiğini düşünürler. Dönerlerken ateş böcekleri onları yolu bulmalarına yardım eder ve onları arayan köylüler ile karşılaşırlar.

Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak ister misin?
Yorumlar